Тесламетр

Прилад призначений для вимірювання індукції постійного магнітного поля в діапазоні 1 мТ - 2 Т (10 - 20000 Гс), а також одновимірного лінійного градієнта магнітного поля в діапазоні 1 мТ - 4 Т (10 - 40000 Гс).

Тесламетр (рис. 1, 2) зібрано на мікроконтролері ATmega8 - 16PI.

дисплей тесламетра

Рис. 1. Вид з боку РК-індикатора

плата тесламетра

Рис. 2. Вид з боку монтажу

Результати вимірювань виводяться на символьний РК-індикатор формату 16х2 (2 рядки по 16 символів).

В якості початкового перетворювача використовується датчик Холла ДХК - 0,5 А.

У приладі передбачено три режими роботи:

  1. індукція магнітного поля;
  2. градієнт;
  3. налаштування;

У режимі "індукція магнітного поля" використовується один датчик (перший канал).

Для реалізації функції "градієнт" передбачений режим роботи з двома датчиками (два однакових канала). Прилад автоматично переходить в режим "градієнт" при підключенні другого датчика. Крім числового значення різниці двох магнітних полів прилад дозволяє визначити полярність (S/N).

Для переходу в режим "настройки" необхідно до входу другого каналу підключити спеціальну заглушку. Режим "настройки" містить однойменне меню, яке використовується для регулювання параметрів кожного з каналів. Для забезпечення високої точності роботи приладу, кожен з каналів має по 22 параметри налаштування.

Перемикання діапазонів вимірювання автоматичне - при досягненні межі відповідного діапазону.

Діапазони вимірівання:

  1. S/N;
  2. 0,0 - 60,0 мТл;
  3. 60 - 600 мТл;
  4. 0,60 - 2,00 Тл.

З метою зменшення розмірів і підвищення експлуатаційних характеристик, друковані плати розроблені під компоненти в корпусах smd. Габаритні розміри плати 68 мм х 85 мм.

Для приладу розроблено кілька версій програмного забезпечення, одна з яких дозволяє підключати цифровий датчик температури DS18B20 з діапазоном вимірювання від -40°С до +125°С (точність ± 0,1°С).

Для вимірювання малих значень індукції магнітного поля в діапазоні ±600 Гс з високою стабільністю, допускається використання термостабільних датчиків фірми Honeywell типу SS495A1, підключення яких передбачене програмним забезпеченням приладу.

Простота підключення різних датчиків дозволяє використовувати даний прилад як основу для створення інших вимірювальних систем, наприклад для вимірювання: тиску, вологості, температури, ваги, кількості обертів, витрати рідини і газів, тощо. Адаптація приладу для деяких вимірювальних систем може потребувати незначного коректування програмного забезпечення та схеми приладу.

Розроблена плата повороту лотків для реверсивного двигуна РД-09 та двигунів постійного струму.
За детальнішою інформацією звертайтесь.
Інфрачервона паяльна станціяІнфрачервона паяльна станція

Сучасне рішення в області пайки складних елементів.

Яндекс.Метрика