Головна Наші проекти Сонячний вегетарій

Сонячний вегетарій

Використання традиційної технології вирощування сільськогосподарських культур не може в повній мірі задовольнити постійно зростаючі потреби людини в екологічно чистих овочах і фруктах. Тому дуже багато городники звернули увагу на відносно нову технологію вирощування рослин, що полягає у використанні геліотеплиці, або як її ще називають сонячний вегетарій. У вітчизняній літературі зустрічається назва сонячний вегетарій Іванова. Киянин Олександр Васильович Іванов першим створив вегетарій в кінці 50-х років. У зарубіжній літературі подібна технологія відома під назвою мітлайдер або мітлайдерова технологія названа на честь доктора Джекоб Р. Мітлайдер, всесвітньо відомого міжнародного консультанта по землеробству.

Ідея більш повно використовувати сонячну енергію не нова, але примусити цю енергію приносити плоди в значно більших обсягах не просто. Побудувати теплицю як герметичний скляний ящик, - це тільки половина справи. Потрібно ще правильно організувати процес забезпечення оптимальних мікрокліматичних параметрів для рослин: температуру, вологість повітря та полив.

Сонячний вегетарій забезпечує максимально комфортні умови для розвитку рослин. Важко заперечити той факт, що обсяг врожаю буде визначатися саме тим природним фактором який буде в надлишку або в дефіциті.

Тому, сонячний вегетарій повинен акумулювати теплову енергію в період коли вона надлишкова, і віддавати акумульовану енергію тоді, коли її не вистачає. Це дозволить вирівняти перепади у впливі кліматичних факторів на рослини сприяючи їх швидкому розвитку.

Забезпечити комплексне та ефективне виконання функцій сонячного вегетарія можна тільки з використанням системи автоматизованого управління такими параметрами як: температура і вологість повітря, а також періодами крапельного поливу.

Сонячний вегетарій - теплиця нового покоління.

Автоматизована система управління для вегетарія

Розроблена нами автоматизована система життєзабезпечення рослин у сонячному вегетаріі вирішує чотири основні завдання авторегулювання:

  1. управління наповнення бака водою для додаткового (до конденсаційного) крапельного або підземного поливу;
  2. управління внутрішньою примусовою вентиляцією;
  3. включення електрокалорифера для обігріву в негоду;
  4. включення системи крапельного або підземного поливу.

В основі функціонування всіх систем авторегулювання покладено концепцію мінімального споживання електроенергіі.

Автоматика може використовувати кілька незалежних каналів (2, 3, 4 ...), з однаковими наборами управляющо-контролюючих систем, але з можливістю налаштування кожного з них під індивідуальні параметри роботи. Наприклад, перший контур розрахований на вирощування більш теплолюбних культур ніж другий, тому max/min температура грунту для першої ділянки встановлюється вищою. Інший приклад, якщо на другій ділянці вирощують культури які потребують більшого зволоження грунту, тоді полив цієї ділянки повинен здійснюватись частіше.

Продовження готується до публікації.
За додатковою інформацією звертайтесь

Розроблена плата повороту лотків для реверсивного двигуна РД-09 та двигунів постійного струму.
За детальнішою інформацією звертайтесь.
Інфрачервона паяльна станціяІнфрачервона паяльна станція

Сучасне рішення в області пайки складних елементів.

Яндекс.Метрика